Odstąpienie od umowy

Możesz odstąpić od umowy bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów w ciągu 14 dni.

JAK DOKONAĆ ZWROTU?

Zgodnie z art. 30 Ustawy o prawach konsumenta dla skorzystania z prawa odstąpienia wystarczające jest złożenie odpowiedniego oświadczenia i wysłanie go w terminie 14 dni np. na: hereforyou@urbanlegendbrand.com

Możesz skorzystać z przygotowanego przez nas formularza odstąpienia od umowy, do pobrania TUTAJ.

Aby usprawnić procedurę zwrotu, dodatkowo możesz dołączyć także numer zamówienia otrzymanego w e-mailu z potwierdzeniem jego złożenia oraz nazwę i rozmiar produktu, który chcesz zwrócić.

NA JAKI ADRES WYSŁAĆ TOWAR?

Adres do wysyłki to:

Magazyn InPost Fulfillment, Hala 2, Rampa 20

Wola Bykowska 31, 97-306 Grabica

KTO POKRYWA KOSZT ZWROTU?

Jedyny koszt, jaki ponosisz to koszt zwrotu rzeczy (czyli odesłania towaru do nas).

Ponadto odpowiadasz za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

KIEDY OTRZYMAM ZWROT PIENIĘDZY?

Czas oczekiwania na zwrot środków to maksymalnie 14 dni. Pieniądze otrzymasz tą samą metodą, którą dokonałeś płatności pierwotnej transakcji w naszym sklepie lub na numer konta bankowego, który podasz w formularzu zwrotu.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Zwrotów staramy się dokonywać niezwłocznie, w duchu szczególnej dbałości o naszych klientów.

PROCEDURA REZYGNACJI KROK PO KROKU

Aby procedura odstąpienia od umowy (zwrotu) przebiegała jak najszybciej, bez nieporozumień czy błędów, proponujemy do stosowania się do poniższych zasad:

  1. Poinformuj nas o swojej decyzji składając odpowiednie oświadczenie np. wysyłając wypełniony elektroniczny formularz odstąpienia od umowy na adres: hereforyou@urbanlegendbrand.com
  2. Skompletuj zwracany towar
  3. Dołącz do paczki wypełniony formularz zwrotu dla szybszej identyfikacji przesyłki/zamówienia (nieobowiązkowe)
  4. Bezpiecznie zapakuj paczkę i oznacz ją dopiskiem ‘ZWROT’ dla łatwiejszej identyfikacji przesyłki
  5. Niezwłocznie nadaj paczkę, na adres:
    Magazyn InPost Fulfillment, Hala 2, Rampa 20

    Wola Bykowska 31, 97-306 Grabica

Powyższa procedura ma na celu ułatwienie oraz przyspieszenie procesu składania zamówienia, a skorzystanie z niej nie stanowi warunku oraz w żaden sposób nie ogranicza ustawowego uprawnienia do odstąpienia od umowy uregulowanego w Regulaminie.

Termin jest zachowany, jeżeli towar zostanie odesłany przed upływem 14 dni od dnia otrzymania od nas towaru.

CZY OTRZYMAM ZWROT KOSZTU DOSTARCZENIA TOWARU?

Firma Urban Legend zobowiązana jest do zwrotu wszystkich otrzymanych płatności, w tym także kosztów dostarczenia towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów będących innym niż oferowany przez nas najtańszy zwykły sposób dostarczenia towaru).

ILE MAM CZASU NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY?

Na odstąpienie od umowy masz 14 dni kalendarzowych licząc od momentu otrzymania przesyłki. W razie jakichkolwiek trudności z odesłaniem produktu od razu, powiadom nas e-mailowo: hereforyou@urbanlegendbrand.com

Wymiany

WYMIANA TOWARU – JAK WYGLĄDA PROCEDURA?

Zapewniamy szybką i wygodną procedurę wymiany produktu. Produkt musi posiadać wszystkie oryginalne metki, etykiety i naklejki zabezpieczające. Produkt nie może być w jakikolwiek sposób zniszczony lub odbiegać od stanu w momencie jego otrzymania. W przypadku niespełnienia powyższych warunków, zakup nie będzie podlegać wymianie.

CZY MOGĘ WYMIENIĆ PRODUKT NA INNY MODEL?

Tak, możesz wymienić produkt na inny rozmiar lub model. W razie pytań – pozostajemy do Twojej dyspozycji pod adresem e-mail: hereforyou@urbanlegendbrand.com. Jeśli wymienisz produkt na tańszy – zwrócimy Ci różnicę na wskazane konto w ciągu 14 dni. W przypadku, gdy produkt będzie droższy niż pierwotny – prosimy o dokonanie płatności wynikającej z różnicy w cenie na numer konta 48 1950 0001 2187 0095 1680 0305 (IDEA BANK).

ILE MAM CZASU NA WYMIANĘ?

Na wymianę masz 14 dni kalendarzowych licząc od momentu otrzymania przesyłki. W razie jakichkolwiek trudności z odesłaniem produktu od razu, powiadom nas e-mailowo: hereforyou@urbanlegendbrand.com

KTO POKRYWA KOSZT WYMIANY?

Koszt związany z wymianą pokrywa klient. Kosztem tym nazywamy opłatę za wysyłkę, a klient może wybrać, w jaki sposób dostarczy nam produkt.

Wymienione produkty wysyłane są do klienta kurierem „za pobraniem” w wysokości 12 PLN.

JAK DOKONAĆ WYMIANY?

Pobierz formularz TUTAJ. Wypełnij go oraz dołącz do wiadomości wysłanej na adres hereforyou@urbanlegendbrand.com. Aby usprawnić procedurę wymiany, dołącz numer zamówienia, otrzymanego w e-mailu z potwierdzeniem jego złożenia, nazwę i rozmiar produktu, który chcesz zwrócić oraz nazwę i rozmiar produktu, który chcesz otrzymać w zamian.

NA JAKI ADRES WYSŁAĆ TOWAR?

Adres do wysyłki to:

Magazyn Inpost Fullfilment,

Hala 2, Rampa 20.

Wola Bykowska 31, 97-306 Grabica

Reklamacje

Otrzymałeś/łaś wadliwy produkt lub inny niż w zamówieniu? Postaramy się wyjaśnić to jak najszybciej! W takiej sytuacji skontaktuj się z nami, pisząc na adres: hereforyou@urbanlegendbrand.com

Zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta przysługują Ci uprawnienia z tytułu rękojmi na wszystkie produkty zakupione w sklepie Urban Legend Brand przez okres 2 lat od daty zakupu.

Reklamacja produktu będzie rozpatrzona w ciągu 14 dni.